歡迎參觀我嘅工作室!同大家介紹我創作中不可缺少的產品|Anson Cheung 2022 Studio Tour



Published
話說係拍完Nothing Phone (1) 同M2 Macbook Air嘅first impression之後個個禮拜我就拍咗條片同大家介紹下我工作室嘅setup同一啲我係創作過程中不可缺少嘅一啲產品。今次條片冇稿冇telepromter 純粹同大家吹下水update下大家我工作室嘅產品,希望比到啲inspiration大家去setup自己嘅空間。

產品List:
Zenox Office Desk Pro (品牌提供): https://www.zenoxstore.com/collections/office-desk/products/zenox-office-desk-pro (5% off with code "Anson2020")
Zenox Spectre (品牌提供): https://www.zenoxstore.com/collections/all-chair/products/spectre-gaming-chair-black (5% off with code "Anson2020")
Zenox 可升降腳踏 (自購): https://www.zenoxstore.com/zh/collections/accessories-for-zenox-chairs/products/footstool-for-gaming-chair
*Zenox 並非今次條片嘅sponsor,但佢地知道我出呢條片都好好咁比咗個discount大家,只要買Zenox嘅檯同Spectre電競椅可以有95折大家,呢個95折可以同而家佢地網上做緊嘅discount一齊用架!
Belkin power strips (品牌提供): https://www.belkin.com/hk/en/chargers/surge-protectors/home-theater/2-4-amp-usb-charging-8-outlet-surge-protection-strip/p/p-bsv804-2m/
MacBook 木座 (自購): https://www.amazon.com/gp/product/B08RSK2PPH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1
Linksys Mesh Wifi-6 Router (品牌提供): https://www.linksys.com/hk/whole-home-mesh-wifi/velop-ax4200-tri-band-mesh-wifi-6-system-mx8400/p/p-mx8400/
Creative Pebble V3 喇叭 (自購): https://hk.creative.com/p/speakers/creative-pebble-v3
Belkin Thunderbolt 3 Dock Pro (品牌提供): https://www.belkin.com/hk/en/business/hubs-and-docks-for-business/docking-stations-for-business/thunderbolt-3-dock-pro/p/p-f4u097/
Dell monitor (自購): https://www.dell.com/en-hk/shop/dell-ultrasharp-27-4k-usb-c-hub-monitor-u2723qe/apd/210-bdzm/monitors-monitor-accessories (因為U2720Q已經冇得賣,呢個係update版U2723QE)
Philips 屏幕掛燈 (分銷商提供): https://www.zenoxstore.com/products/philips-66242-edison-pc-screen-blk-table-lamp?_pos=4&_sid=c5d6f5eb1&_ss=r
Apple MagSafe Charger (自購): https://www.apple.com/hk/shop/product/MHXH3ZA/A/magsafe-charger
Apple Watch Charger (自購): https://www.apple.com/hk/shop/product/MLWJ3AM/A/apple-watch-magnetic-fast-charger-to-usb-c-cable-1m
Anker 無線差電座 (自購): https://www.amazon.com/gp/product/B07DBXZZN3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s01?ie=UTF8&psc=1
Belkin 4-ports GaN Charger (品牌提供): https://www.belkin.com/hk/en/chargers/wall/boost-charge-pro-4-port-gan-charger-108w/p/p-wch010/
Logi MX Master 3 (品牌提供):
https://www.logitech.com/en-hk/products/mice/mx-master-3-mac-wireless-mouse.910-005700.html
Keychron Q1 (分銷商提供): https://www.zenoxstore.com/collections/keychron-keyboards/products/keychron-q1-qmk-custom-mechanical-keyboard-version-1
Nanoleaf Lines (品牌提供): https://nanoleaf.me/en-HK/products/nanoleaf-lines/
Nanoleaf Shapes (品牌提供): https://nanoleaf.me/en-HK/products/nanoleaf-shapes/
Nanoleaf Element (品牌提供): https://nanoleaf.me/en-HK/products/nanoleaf-elements/
Philips Hue 燈帶 (分銷商提供): https://www.zenoxstore.com/products/hue-lightstrip-plus-v4-apr-2m-base-kit?_pos=18&_sid=d99173772&_ss=r
Philips Hue Bridge (自購): https://www.zenoxstore.com/products/philips-hue-bridge-tw?_pos=1&_sid=a9f14525a&_ss=r

0:00 一堆廢話
1:55 升降檯
4:28 電競椅
5:31 升降腳踏櫈
6:05 主機
6:38 Router
7:12 電腦喇叭
8:03 Thunderbolt 3 Dock
9:11 4K屏幕
10:05 屏幕掛燈
11:06 差電設備
12:12 Logi 滑鼠
12:56 Keychron 鍵盤
13:44 燈、燈、燈,燈!

The Big Byte Podcast:
https://open.spotify.com/show/4b4ICLkzxqyiIr9z00vcAr
https://podcasts.apple.com/hk/podcast/the-big-byte/id1567109957

合作邀請 Brand Collaboration Enquiry: [email protected]

Instagram: ansoncheungth
Twitter: @aaa4321l

Music From Epidemic Sound
免費三十日試用: https://www.epidemicsound.com/referral/kjav39/

Disclaimer and ethics policy:
1. This video is made with products provided by brands/retailers as well as products purchased by myself. All thoughts and opinions expressed in this review were not influenced by the unit providers, and/or its affiliates. The unit providers did not have preview of this video and was not given the opportunity to approve or amend the content of this video prior to the upload date.

2. I welcome any kinds of collaboration and I DO occasionally produce branded videos to keep this channel running. But I DO NOT accept compensation for my review in order to maintain my neutrality.
Category
Audio
Be the first to comment